Market alışverişini birkaç parçalık eşyayla yapacakların ilk tercihi olan market el sepetleri plastik ve metal olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. El sepeti olarak üretilen her iki çeşidin marketlerde tercih edilmesinde tamamen kullanıcı firma ve işletmelerin tercihleri söz konusudur. Kimi marketlerde metal aksamlı el sepetleri tercih edilirken kimi marketlerde de plastik aksama sahip olanları tercih ediliyor. Her iki sepetinde fonksiyonu aynı olup müşterinin alışveriş sırasında küçük parçalı eşyalarını kolay bir şekilde taşıyabilmelerine olanak sağlamasıdır. Metal aksamlı el sepetleri genellikle tek ve iki tut maçlı olarak üretilirken, plastik aksamlı olanları tek ve iki tut maçlı olmalarının yanında tekerlekli olanları da mevcuttur.

Plastik aksamlı tekerlekli sepetler, market arabaları kadar yük almasa da en azından el sepetlerinden daha fazla yük almaktadır. Alışverişi gerçekleştiren market müşterisi için büyük kolaylık sunan bu ürünler özellikle mahalle aralarında bulunan küçük marketlerde kolay manevra yapma olanağı da sunmaktadır. Plastik aksamlı el sepetleri dört tekerlekli olarak üretildikleri gibi çekme kolunun bulunduğu zemine oturan yerde iki adet tekerlek arka tarafta sabit iki ayaklı olarak da üretilebilmektedirler. Tekerlekli el sebepleri fazla yük taşıma kapasitesine sahip olduklarından görsel derinlikleri fazladır. Çekme kolu kimi sepetlerde sabitken kimi sepetlerde de ayarlanabilir şekildedir. Bazı el sepetleri çek çekli olduğu gibi aynı zamanda kolay taşıma için haraketli tutmaç koluna da sahiptirler.

Plastik El Sepeti ile Metal El Sepeti Arasındaki Farklar

Market, kozmetik, havaalanları, güvenlik noktaları, giyim mağazaları gibi daha birçok alanda kullanılan el sepetleri arasındaki farklar nelerdir. Plastik ve metal olmak üzere iki ürün grubundan üretilen bu ürünlerin arasındaki farklar nelerdir. Plastik ve metal el sepetleri arasındaki farklar ilk olarak üretildikleri hammaddeyle farklılık gösteriyor. Plastik aksamdan üretilen el sepetlerinin birçoğu çevre dostu olduğundan geri dönüşüme daha uygundur. Ayrıca metal sepetlere göre daha hafif ve darbeye dayanıklıdır. Plastik sepetler ayrıca çekme kollu olarak tekerlekli çeşitleri de mevcut olup marketlerde el sepetinin taşıyamayacağı yükleri daha kolay taşımaktadır. Plastik sepetlerin yan yüzeyleri daha müsait olduğu için reklam alma gibi avantajlara da sahiptirler.

30 yılı aşkın tecrübesiyle birçok sektörün ihtiyacını karşılayan dosametal.com sahip olduğu güç ve yenilikçi anlayışla üretimlerine devam etmektedir. El sepeti, lojistik yardımcılar, teşhir sistemi, aksesuarlar ve market arabalarının üretimini gerçekleştiriyor. İçinde bulunduğu sektörde farklı bir noktada bulunan Dosa Metal özellikle bünyesindeki kaliteli personeli ve teknolojik üretim cihazlarıyla ortaya koyduğu ürünler marketlerden havaalanlarına, güvenlik noktalarından kozmetik sektörlerine kadar birçok alanda kullanılmaya devam etmektedir. Firmanın ürettiği ürünler arasında yer alan el sepetleri ürün grubu daha çok marketler tarafından tercih edilse de günümüzde birçok iç ve dış mekanda da kullanılmaktadır.

Yorum yap