Bir dönemin vazgeçilmezi olan el sepetleri ev hanımlarının evlerindeki en büyük yardımcıları arasında yer almaya devam ediyor. Evin dağınık bölümlerinde kullanılan el sepetleri; çocukların oyuncaklarının konulduğu, mutfaktaki fazlalıkların saklandığı, çamaşırların toplanması gibi birçok işlemde ev hanımlarının kullanımına özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. El sepeti; plastik, metal, hasır ve çeşitli tekstil ürünleriyle belirli hacim ve derinliğe sahip ürünlerdir. Farklı malzemelerden üretildiği gibi farklı tasarımları sayesinde dış bölümlerinin yüzeyleri düz ve kabartı verilerek farklı desenlerde üretilebilmektedir. Bu el sepet çeşitleri sadece evlerle sınırlandırılmayacak kadar geniş bir kullanım alanına da sahiptir. El sepetleri marketler başta olmak üzere kozmetik, parfümeri, giyim firmaları, güvenlik bölümlerinin girişleri, havaalanları gibi birçok mekânda kullanılmaktadır.

El Sepet Modelleri Nelerdir?

Alışveriş merkezlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan el sepet modelleri üretici firmaların farklı tasarımlarının yanında çeşitli modellerde üretilmektedir. El sepetleri metal ve plastik olmak üzere ikiyi farklı malzemeden üretilmektedir. Kullanım koşullarına göre el sepetleri tekerlekli ve tekerleksiz olmak üzere iki farklı şekilde bulunmaktadır. Tekerleksiz olan modeller tek ve iki tutmaç koluna sahiptir. Tekerlekli olan el sepetlerinin kimileri sadece çekçek koluna sahipken kimilerinin de elle taşınmasına olanak sağlayan tutmacı bulunmaktadır. El sepetlerinin üretimindeki farklılıkları bu ürünleri kendi bünyesinde kullanacak olan firma ve işletmelerin tercih ve talepleri doğrultusunda değişiklik gösterir.

Marketlerde Kullanılan El Sepetleri

Sahip oldukları yapı malzemesi, tasarım ve kullanım amaçlarına göre sınıflandırılan el sepetleri en çok marketlerde tercih edilmektedir. Son yıllarda büyük marketlerin daha fazla müşteriye ulaşma adına izledikleri politikalar çerçevesinde şehrin birçok noktasında küçük şubeler açmaktadırlar. Açılan şubelerin büyük marketlere nazaran dar alanlara sahip olmasından dolayı market arabalarının yerine tut maçlı veya çek çekli market sepetleri kullanılmaktadır. Marketlerde kullanılan el sepetleri 20-65 lt arası değişen hacimlere sahip olup günlük alışverişlerini birkaç parçadan oluşacak şekilde yapanlar için büyük avantaj sunuyor. Market arabalarıyla küçük alışveriş mekanlarında rahat etmekte zorlanmak yerine farklı çeşitleriyle büyük avantaj sunan el sepetleri herkesin yardımına koşmaktadır.

En Uygun Market Sepetleri

Marketler başta olmak üzere birçok perakende ve lojistik firmasına çeşitli yardımcı ekipmanlar üreten dosametal.com 30 yılı aşkın tecrübesiyle bu sektör içerisinde yer alan köklü firmalar arasında yer almaktadır. Sahip olduğu teknoloji ve yenilikçi fikirlerle el sepeti, market arabaları, lojistik yardımcılar, teşhir sistemi ve aksesuarlardan oluşan ürün gamına sahiptir. Bursa merkezli olarak üretim yapan firma özellikle çevreye duyarlı tamamı geri dönüşümlerden oluşan polipropilen hammadde kullanmaktadır. Ürünlerinin kaliteli ve güvenilir olmasının yanında çeşitliliği sayesinde birçok işletme ve firma tarafından tercih edilmektedir. Üretimini gerçekleştirdiği ürünlerin yenilikçi anlayışı yansıtacak şekilde özel tasarımlara sahip olup farklı renk ve desenlere sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Yorum yap